• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 606 613 938

Minerální Klimkovice

Unikátní přírodní léčivá minerální voda v Klimkovicích. Lázně a wellness.

Sanatoria Klimkovice jsou lázně s vynikající úrovní léčby, jejímž základem je mimořádný přírodní léčebný zdroj – třetihorní, vysoce koncentrovaná jodobromová solanka. Načerpat síly po náročném dni můžete také ve Vital centru.

Mořská voda je skutečný lék. To je věc dostatečně známá. Jenže existují místa, která jsou od moře vzdálena stovky kilometrů a přesto je možné se tu v mořské vodě vykoupat. Jsou to lázně, kde se využívá účinků solanky. Jodobromová voda, tedy takzvaná solanka, je unikátní přírodní léčivá minerální voda. Původem je to mořská voda z období třetihorního vrásnění, která zůstala pod zemí uvězněna v písčitých slojích několik milionů let. Tedy ještě v době, kdy třeba na Ostravsku bylo dno pravěkého moře. A to tu šplouchalo před 6,5 až 11 miliony let. Proto tu vyrostly lázně Klimkovice.

Léčebné účinky solanky se využívají například při nemocech pohybového ústrojí. Solanka je silně mineralizovaná a vyznačuje se neobvykle silnou koncentrací jódu. Obsah jódu v průměru až 900 krát převyšuje svým obsahem běžnou mořskou vodu a také obsah ostatních minerálních látek je téměř dvojnásobný. Solanka je například v lázních Klimkovice čerpána z hloubky 400 - 500 metrů. Voda je tu ukládána do jímek, v nichž 2 až 3 týdny dozrává. Systémem potrubí je pak přiváděna do lázní, kde se ohřívá na teplotu 36°C a následně je využívána jako léčivý prostředek k vnější aplikaci formou koupelí, inhalací a zábalů. Specialisté v lázních pak mají díky této unikátní vodě vynikající výsledky a bohaté zkušenosti s léčbou pohybového ústrojí, neurologických nemocí a gynekologických či cévních onemocnění.

Klimkovice - Hýlov

742 84 Klimkovice

Tel.:+420 556 422 111  Tel.:+420 556 422 344

Email:info(at)sanklim.cz

http://www.sanatoria-klimkovice.cz/

GPS:49,812450   18,103190