• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 606 613 938

DVŮR ČIHOVICE

Velký zemědělský statek v Týně nad Vltavou – na místě dřívější vsi Čihovice. Video z návštěvy 7.5.2016

Dvůr Čihovice má dvě ubytovací stavení. Špejchar klub je kulturně-vzdělávacím centrem s možností ubytování a uspořádání společenské akce nebo školení.

Další ubytování je Ve Dvoře, kde jsou pokoje vhodné např. pro ubytování až tří rodin, které si chtějí užít společnou dovolenou.

Ke dvoru patří pole a pastviny a krávy, ovce, koně, psi a kočky. Je to prostě přirozené, poctivé, tradiční .... z gruntu jihočeské! 

Dvůr Čihovice má u rybníka také svou vlastní kapli Svaté Anežky, která je zajímavá svým architektonickým provedením připomínajícím Noemovu archu.

Hlavními produkty Dvora Čihovice jsou: mléko, které lze zakoupit přímo z mlékomatu ve dvoře a jablečný mošt z místních sadů v biokvalitě.

Vedle dvora se nachází Domov sv. Anežky, jehož služby se orientují na osoby s lehkým mentálním postižením a pomáhá je integrovat do běžného života zejména v zemědělském provozu dvora (tzv. green care). V Domově sv. Anežky se dále nacházejí keramické, tkalcovské a truhlářské chráněné dílny, jejichž produkty se vyznačují originalitou a kvalitou. Takže si úplně jistě odvezete něco místního na památku.

Dvůr Čihovice
POMOC Týn nad Vltavou, z. s.
Čihovice 30, Týn nad Vltavou
Tel.: 385 721 136
Mob.: 774 709 103

E-mail: spejchar(at)cihovice.cz

www.dvurcihovice.cz