• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 606 613 938

Kohoutí voda

Kouzelná voda a sport v Lázních Libverda podporují mužskou vitalitu, potenci zejména.

V obcích pod Jizerskými horami abnormálně vzrůstal počet obyvatel, zvláště v okolí Libverdského potoka. Strážce pohraniční stezky tajemství znal velmi dobře. Všiml si kohouta, který popíjel vodu z malé studánky. Ta mu dávala sílu, kterou hojně uplatňoval mezi slepicemi.

 

(FOTO a autor: Milan Turek, pátek 19. února 2016)

Povídá se, že strážce dal přednost kouzelným účinkům vody, čímž se jeho rodina podstatně rozmnožila. Rázem také zbohatl, protože vodu začal prodávat. Jenže kohoutí kouzelná voda se rozkřikla a salikvarta přišel o zlatonosný pramen. Vesničku lidé nazvali pak lieb-werdu, přeloženo jako sídlo lásky u potoka. Od těch dob Libverda proslula léčivou vodou.

Ale nejezdí sem jen muži proto, aby si zlepšili mužskou vitalitu. Návštěvníci zde mají možnost využití léčebných procedur, které jsou zaměřené na onemocnění pohybového aparátu, srdce a krevního oběhu. Prostředí je vhodné i pro sportovně relaxační pobyty.

Pro sportovce je v nedalekém Novém Městě pod Smrkem centrum bajkerů, pro které byl zde vybudován areál singltreku. Je vybaven službami pro cyklisty a disponuje rozsáhlým systémem lesních jednosměrných stezek. V letním  počasí nabízí u centra příjemné koupání  přírodní koupaliště. Místní slavností sportovců je Běh lázeňským parkem, letos v říjnu to bude už 56. ročník. Soutěže se účastní především mládež, pro kterou se první říjnovou sobotou uzavírá letní sezóna.

Lázně Libverda